Fotowoltaika na balkonie w bloku
Darmowy prąd w Twoim mieszkaniu? Teraz to możliwe dzięki instalacji fotowoltaicznej na balkonie.
Fotowoltaika balkonowa to nowoczesne rozwiązanie dla mieszkańców budynków wielorodzinnych, bloków i apartamentowców. Jedyne co jest Ci potrzebne to balkon lub taras. Najkorzystniejsza orientacja balkonu to południe.
Panele fotowoltaiczne na balkonie montujemy w całej Aglomeracji Śląskiej, głównie w większych miastach – Gliwice, Zabrze, Ruda Śląska, Tarnowskie Góry, Katowice, Rybnik, Bytom, Sosnowiec, Chorzów.
Dlaczego warto zainwestować w mini elektrownię słoneczną na balkonie?
-
Zyskujesz spore oszczędności na rachunkach
Montaż paneli na balkonie się opłaca. W słoneczne dni wykorzystujesz prąd wyprodukowany dzięki panelom. Możesz korzystać z większej ilości urządzeń na prąd, bez obawy o zwiększenie kosztów za energię. Wśród urządzeń, które w bezchmurne dni mogą działać bez kosztów, są między innymi: klimatyzacja, pralka, zmywarka, roboty kuchenne, płyta indukcyjna, piekarnik, telewizor, komputer. Jeśli lubisz jeździć na elektrycznej hulajnodze – jeszcze lepiej. Ładuj ją energią ze Słońca!
- Zwiększasz wartość mieszkania
Zwiększasz wartość mieszkania. Lokal / apartament z instalacją fotowoltaiczną staje się wyjątkowy i zwiększa swoją wartość. Jest to dobra inwestycja na lata.
- Otrzymujesz montaż z gwarancją i bezobsługową instalację
Instalacja jest całkowicie bezpieczna i bezobsługowa. Otrzymasz od nas dostęp do aplikacji mobilnej, w której na bieżąco można śledzić produkcję energii. Sprzęt oraz montaż objęte są gwarancją.
Twoja fotowoltaika na balkon krok po kroku
Dobór
zestawu dopasowanego do Twojego balkonu.
Wyznaczenie terminu montażu
Montaż instalacji
Zgłoszenie instalacji do Zakładu Energetycznego
Takie zgłoszenie zrobimy za Ciebie.
Wymiana licznika energii elektrycznej
Dzięki licznikowi dwukierunkowemu koszty kolejnych rachunków będą niższe o sprzedaną nadwyżkę do sieci energetycznej. Licznik wymieniany jest przez Zakład Energetyczny bez dodatkowych kosztów.
Produkcja słonecznej energii
Balkonowe zestawy fotowoltaiczne
Twoi sąsiedzi też chcą zamontować panele? Warto wziąć to pod uwagę! Przy 5 zamówieniach montażu paneli fotowoltaicznych w jednym bloku udzielamy 10% rabatu.
Najczęściej zadawane pytania
-
Czy konieczne jest uzyskanie zgody wspólnoty lub spółdzielni mieszkaniowej?
Tak - zwykle montaż paneli fotowoltaicznych na balkonie w bloku wymaga zgody wspólnoty mieszkaniowej lub zarządcy budynku (np. spółdzielni). Jest to związane z potencjalnym wpływem instalacji na estetykę budynku, bezpieczeństwo konstrukcji oraz regulacje dotyczące użytkowania części wspólnych przez mieszkańców bloków. Odpowiednio dobrane i zamontowane panele powinny spełnić wszystkie wymogi. Gotowy wzór zgody do wspólnoty/spółdzielni otrzymasz od nas.
-
Jaką moc może uzyskać instalacja pv na balkonie?
Moc uzyskiwana przez instalację fotowoltaiczną na balkonie jest ograniczona przede wszystkim przez dostępną przestrzeń oraz orientację i nachylenie paneli w stosunku do słońca. Najkorzystniej, jeśli taras czy balkon ma orientację południową. Na balkonach montujemy panele o mocy 415 W w ilości 1-3 sztuk. Uzyskujemy więc moc instalacji 0,415 kWp, 0,83 kWp lub 1,245 kWp.
-
Ile kwh energii rocznie może wytworzyć fotowoltaika w bloku?
Ilość wytwarzanej energii rocznie uwarunkowana jest wieloma czynnikami, m.in. lokalizacją geograficzną, nasłonecznienie, wielkością paneli i ich ilością. W Polsce jeden panel o mocy 415 W może wygenerować około 350 - 450 kWh rocznie.
-
Ile paneli można zamontować maksymalnie?
Nie ma tu jednoznacznej odpowiedzi. Jest to zależne od dyspozycyjnej powierzchni, ale także regulaminów i regulacji współużytkowania przestrzeni (m.in. wspomniana wcześniej estetyka budynku). Przy niewielkich blokowych balkonach zazwyczaj montujemy jeden lub dwa modułu fotowoltaiczne. Na tarasie lub większym balkonie zmieszczą się trzy moduły.
-
Czy panele w bloku są inne niż te w domach jednorodzinnych?
Takie panele nie różnią się zasadniczo pod względem technologii, mogą się różnić pod względem wielkości. Do budynków wielorodzinnych można wybrać mniejsze panele niż dla domów, które lepiej wpiszą się w ograniczenia przestrzenne i wymogi estetyczne. Najważniejsza różnica tkwi w inwerterach fotowoltaicznych. Przy instalacjach balkonowych stosujemy tzw. mikroinwertery.