Panele polikrystaliczne, monokrystaliczne, panele full black. Jakie panele wybrać?

Rodzaj paneli fotowoltaicznych to jedno z pierwszych pytań jakie zadają sobie osoby decydujące się na własną instalację fotowoltaiczną.  Na rynku jest całe mnóstwo marek, rodzajów i parametrów paneli.  Nasze montaże opieramy w głównej mierze na panelach monokrystalicznych lub full black.
Najchętniej wybierane przez naszych klientów i instalatorów są panele marki Ja Solar i Sunova.

 

Polikrystaliczne, monokrystaliczne, full black. Co to właściwie oznacza? 

 

Panele polikrystalicznepanele-polikrystaliczne.png

Panele polikrystaliczne zbudowane są z wielu kryształków krzemu. Ich barwa ma odcienie niebieskiego. Te panele to panele starszej technologii. Są bardziej podatne na mikropęknięcia i mniej sprawne od paneli monokrystalicznych. Jeśli je wybierzesz – będziesz musiał zamontować ich więcej niż monokrystalicznych by uzyskać pożądaną moc.

Ze względu na wady tego rozwiązania, paneli polikrystalicznych nie stosujemy w naszych realizacjach. Sprawdź nasze realizacje

 

 

Panele monokrystaliczne

Panele monokrystaliczne zbudowane są z jednego dużego monokryształu. Ich barwa ma panele-monokrystaliczne.jpgodcienie szarości i czerni. 

Panele monokrystaliczne cieszą się największą popularnością. Są odporne na uszkodzenia i cechują się wysoką sprawnością. Producenci udzielają wieloletnich gwarancji na produkt. Panele, które montujemy mają zazwyczaj od 13 – 15 lat gwarancji producenta. Marka Ja Solar udziela 13 lat gwarancji, a Sunova – 15 lat gwarancji. Dodatkowo wybierając naszą firmę otrzymasz do 7 lat gwarancji na montaż. 

 

 

 

Panele full blackpanele-fullblack.png

Panele full black to bardzo dobry wybór dla osób ceniących design. Panele full black cechują się eleganckim wyglądem.

Wszystko za sprawą czarnej bazy na której ułożone są ogniwa . Panele pozbawione są charakterystycznych białych kropek. 

Wyglądem przypominają taflę czarnego szkła. Taki design dobrze komponuje się na większości dachów. Warto jednak zwrócić uwagę, że panele full black mogą w bardzo słoneczne dni mieć niższą wydajność aniżeli panele monokrystaliczne.

 

 

Wciąż zastanawiasz się jakie panele najlepiej sprawdzą się na Twoim dachu?

 

Chętnie pomożemy Ci odpowiedzieć na to pytanie.

Skontaktuj się z nami. Wypełnij poniższy formularz kontaktu.